Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri | İMKA Alüminyum

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri; otomasyon sisteminin devreye sokulmasıyla ortaya çıkmış sistemlerdir. Genellikle iş yerlerinde güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. İnsan gücünü kullandırmayı en aza indirgemesinin yanı sıra iş yerlerinin güvenliğini sağlamada otomatik olmayan kepenklere göre daha başarılı olması ve göze hitap etmesi de otomatik kepenk sistemlerinin avantajları arasındadır.

Sistemler uzaktan kumandayla çalıştırılabilecekleri gibi duvara monte edilen bir düğme ile de çalıştırılabilmektedir. Bu sistemin parçaları alıcı ve verici dışında perde, şaft sistemi, baza, oluklar ve diğer aksesuarlardır.

Çelik, alüminyum ya da galvaniz kullanılarak üretilebilirler. Kepenk sisteminin üretildiği malzeme imalatçı firmaya göre değişmektedir. Otomatik olmayan eski tip kepenklerde kullanılan malzemeler genellikle demir, sac ya da tahtadan yapılmaktadır. Sistemlerin geliştirilmesiyle güvenliğin artması, daha kolay kullanım ve güzel görselliğin bir nedeni de kullanılan malzemelerdir.

Otomatik Kepenk Sistemleri Kullanım Alanları

Hem güvenliğe hem görselliğe önem veren iş yerleri genellikle kapılarında veya pencerelerinde otomatik kepenk sistemlerini tercih etmektedirler.

Vertiflex | İMKA Alüminyum

Vertiflex

Optima 08 | İMKA Alüminyum

Optima 08

Tiara 08 – Tiara 10

Centrum - Albert Genau | İMKA Alüminyum

Centrum – Albert Genau

Alüminyum Küpeşte Sistemleri
Tiara Twinmax – Albert Genau
× Whatsapp