Kış Bahçesi

Kış Bahçesi | İMKA Alüminyum

Kış Bahçesi

Kış Bahçesi: Soğuk havalarda özellikle kış aylarında insanlar açık ortak alanları kullanmaya ara vermek zorunda kalırlar. Dışarıda vakit geçirmek için ayrılan zaman gittikçe azalır. Evler ve kapalı alanlar soğuktan korunmak ve vakit geçirmek için bir numaralı mekanlar haline gelirler. Kış bahçesi ise bu duruma getirilen yeni bir soluktur.

Basitçe açık alanların duvar kısımlarının cam ile kapatılması ile oluşturulmaktadır. Bazı modellerde mekânın çatı kısmı da cam ile kapatılabilir. Böylece soğuk havalarda 4 duvar arasına tıkılmaktansa hem dışarısı seyredilebilir hale gelir hem de ortam sıcaklığı optimum düzeyde tutulur.

Kış bahçelerinde ısı yalıtımı sağlayan cam kullanılmaktadır. Bu cam hem sıcak havayı hem de soğuk havayı dengede tutar. Isı alışverişini en aza indirger.

Kış Bahçesi Kullanım Alanları?

Kış bahçesini özellikle kafe ve restoran gibi işletmeler, soğuk havalarda dışarıda oturmak isteyen müşterilerine bu hizmeti sıcak bir şekilde sağlayabilmek için tercih ederler. Bu tip işletmelerin yanı sıra evlerde de kış bahçesi kullanılarak ortama farklı bir hava katılabilmektedir.

Vertiflex | İMKA Alüminyum

Vertiflex

Optima 08 | İMKA Alüminyum

Optima 08

Tiara 08 – Tiara 10

Centrum - Albert Genau | İMKA Alüminyum

Centrum – Albert Genau

PVC Doğrama Sistemleri
Cam Oda Sistemleri
× Whatsapp